Egypt: potápění v Marsa Shagra

EGYPT: Neomezené potápění v Marsa Shagra

 

Neomezené potápění v jednom z nejkrásnějších míst Rudého moře se stylovým ubytováním přímo na pláži, vás čeká na výletě s Divers Plzeň. Vyrážíme totiž do vesnice Shagra Village, kde si můžete s buddym vyrazit do vody kdykoli se vám zachce, nejste závislí na průvodci a je jen na vás, kolikrát do vody půjdete. Ponory jsou překrásné a nijak náročné, je to tedy ideální místo pro začátečníky nebo středně pokročilé potápěče a pro milovníky pestrého podmořského života v Rudém moři. Kemp Marsa Shagra navíc zdůrazňuje principy udržitelného turismu a ekologické fungování s ohledem na přírodu.

Termín: sobota 9. – sobota 16. dubna 2022

Cena pro potápěče: od 29 990 Kč/ os.

Cena pro nepotápěče: od 26 990 Kč /os. 

(cena je platná při udržení aktuálních cen letenek, při úhradě zálohy/rezervace 10.000Kč pro vás ihned zajistíme letenky)

V ceně je zahrnuto: 

 • ubytování dle vašeho výběru
 • all-inclusive balíček (snídaně, oběd, večeře,)
 • letenka, doprava z/na letiště
 • neomezené potápění (vč. lahví a závaží)
 • doprovod zkušeného instruktora 

V ceně nejsou: 

 • příletové vízum 25 USD
 • příplatkové výlety na vzdálenější lokality (Elphinstone, ..)
 • nitrox (je možné dokoupit na místě)
 • alkoholické nápoje a položky z nabídky mimo all-inclusive balíček

Marsa Shagra je zajímavou kombinací moderního luxusu a přírodní jednoduchosti – nabízí to nejlepší z obou světů. Leží asi 20 kilometrů od města Marsa Alam, kde se nachází i letiště. Tato překrásná vesnice přímo na pobřeží se může pochlubit jedním z nejkrásnějších korálových útesů v Rudém moři. Moře tu překypuje životem, stačí se jen zanořit.

Neomezené potápění

Potápěčský balíček v Marsa Shagra nabízí neomezené potápění podle vašich vlastních plánů a představ. Vybírat si můžete z 6 různých potápěčských profilů na house reefu (místní útes). S ranními ponory můžete začít už v 6:00 a nočními ponory můžete zakončit den nejpozději v 19:30 hodin.

Místní koncept neomezeného potápění nabízí dokonalou flexibilitu a nezávislost pro každý buddy tým. Po úvodní orientaci se může každý potápět neomezeně a bez průvodce v rámci svých certifikačních limitů. Jednoduše se napíšete do rozpisu a můžete vyrazit.

 • Čeká vás 5 dní neomezeného potápění z břehu nebo člunu. Balíček zahrnuje check dive s průvodcem hned první den, abyste měli možnost se tu pod vodou zorientovat a pak už je to jenom vaše.

V nabídce jsou za doplatek i nejrůznější výlety na vzdálenější lokality, na místě bude dost času si případně vybrat nějaké takové dobrodružství a vyrazit. Mezi nejznámější patří Elphinstone (cca 40 eur) a Marsa Abu Dabbab (cca 20 eur).

House Reef na Marsa Shagra je jedním z nejkrásnějších na jihu Rudého moře a nabízí přírodní písečné dno s překrásným korálovým útesem. Pozorovat tu můžete stovky různých druhů živočichů podmořského světa a neskutečné množství druhů měkkých a tvrdých korálů. Zátoka postupně klesá nejprve do hloubek k 10 metrům a dál padá stěna do 40 – 50 metrů.

Ubytování podle vašich představ

Bydlet můžete ve stanech pár metrů od břehu, v chatkách s výhledem na moře nebo v luxusních vilkách s výhledem na východ i západ slunce zároveň.

 

A) Varianta Tent (stan)

Stany jsou pro kemp Marsa Shagra typické, s nimi to všechno začalo. Jsou umístěné na pláži čelem k moři a máte tedy garantovaný výhled na moře a východ slunce. Vnitřní prostory jsou 3,5×3,5 metru. Vybavené jsou ručně vyráběným nábytkem, osvětlením, elektřinou a umístěné jsou jen pár metrů od pobřeží. Denní pokojová služba je samozřejmostí.

Sociální zařízení je společné, ručníky jsou vám k dispozici zdarma. 

 • Cena:
  • 29 990 Kč / potápěč
  • 26 990 Kč / nepotápěč

B) Varianta Royal Tent (luxusní stan)*

*Omezená dostupnost – ověříme na vyžádání, cena je platná pro plně obsazené ubytování

Stany Royal jsou nejpopulárnějším ubytováním v Marsa Shagra a zároveň integrální součástí minimalistického konceptu celého místa. Máte garantovaný výhled na moře a východ slunce přímo ze stanu. Interiér je velký 5×5 metrů a dobře vybavený, včetně minibaru, větráku, křesílek a stolku venku a jsou umístěné jen pár metrů od pobřeží. Denní pokojová služba je samozřejmostí.

K dispozici jsou ve variantě Double (dvojlůžko) nebo Twin (jednolůžkové postele).

Sociální zařízení je společné, ručníky jsou vám k dispozici zdarma. 

 • Cena:
  • 30 990 Kč / potápěč
  • 27 990 Kč / nepotápěč

C) Varianta Hut (domeček)*

*Omezená dostupnost – ověříme na vyžádání. cena je platná pro plně obsazené ubytování

Jednoduché domečky o rozměrech 3,5 x 3,5 metru jsou umístěné na pláži trochu dál od pobřeží, nabízejí ale ničím nerušený výhled na moře. Jsou vybavené dvěma postelemi s nočním stolkem a lampičkou, šatní skříní a větrákem. Denní pokojová služba je samozřejmostí.

K dispozici jsou ve variantě Double nebo Twin.

Sociální zařízení je společné, ručníky jsou vám k dispozici zdarma. 

 • Cena:
  • 31 990 Kč / potápěč
  • 28 990 Kč / nepotápěč

D) Varianta Deluxe Chalet (vilka) cena je platná pro plně obsazené ubytování


Vilka s nejlepšími pokoji s výhledem na okouzlující hory na jedné straně a Rudé moře na straně druhé. Na každé straně je terasa s překrásným výhledem a každý pokoj nabízí nerušený výhled na moře. Pokoje jsou 4×6 metrů Vybavené jsou šatní skříní, stolky, klimatizací, mini-barem, varnou konvicí, čajem a kávou.

K dispozici jsou ve variantě Double nebo Twin.

Součástí je vlastní koupelna a toaleta

 • Cena:
  • 33 990 Kč / potápěč
  • 30 990 Kč / nepotápěč

Stravování – All-inclusive

Čeká vás široký výběr kulinářských požitků, které uspokojí chutě každého. Restaurace nabízí tematicky se střídající večery, kdy si hosté mohou užít každý den jiné kuchyně. Součástí balíčku je neomezená konzumace nealkoholických nápojů (CocaCola, Fanta, Sprite, voda, káva a čaj).

Venkovní terasa je vybavena přírodním bambusovým nábytkem. Terasa poskytuje nádherný  výhled na moře. Během dne se můžete kochat třpytem slunečních paprsků na hladině moře a v noci svitem měsíce nad temnou mořskou hladinou.  S trochou štěstí můžete během snídaně pozorovat delfíny vyskakující nad hladinu.

Stravovací časy:

Snídaně  06:30h-09:30h
Oběd      12:00h-14:00h
Večeře   18:30h-21:30h

Přihláška a kontakt:

V případě zájmu o zájezd vyplňte a zašlete nám prosím přihlášku ZDE . Jakmile vám potvrdíme dostupnost zvoleného typu ubytování a cenu letenek, tak bude potřeba odeslat nevratnou zálohu ve výši 10 000 Kč. Jakmile vaše platba dorazí, máte své místo jisté. 

Více info: kamil@divers.cz nebo 774 321 326

Storno podmínky:

 • Záloha ve výši 10 000 Kč/osoba je nevratná. Pokud byste museli účast z vážných důvodů zrušit více než 10 dní před odletem, může za vás jet náhradník. Hledání náhradníka je vaší povinností. Pokusíme se vám s tímto samozřejmě pomoci.
 • V případě zrušení účasti méně než 10 dní před odletem záloha bohužel propadá.
 • Doplatek bychom vám v případě zrušené účasti z vážných zdravotních důvodů (doložených lékařským potvrzením) a na základě společné domluvy buď přesunuli na některý náš další zájezd, vystavili formou poukazu na nákup zboží, služeb anebo kurzů. Záleželo by na společné domluvě.

Aktuální opatření v souvislosti s koronavirem: 

 • Vstup do Egypta je v tuto chvíli umožněn lidem s ukončeným očkováním bez dalších podmínek. Pro ostatní šťastlivce platí aktuálně tato pravidla:  TADY. Sledujte vývoj a požadavky na vstup do země pravidelně.
 • Pro návrat do země je aktuálně nutný PCR test nebo antigenní test, to se ale může změnit. O vývoji opatření vás budeme včas informovat.

Pokud by se nemohl zájezd uskutečnit z důvodů souvisejících s koronavirem (uzavření země, zrušení letů apod.), přesune se celý výlet na příští rok v podobném termínu.