Popis

SSI Advanced Open Water Diver je dalším stupněm uznání na cestě za rozvojem vašich potápěčských dovednost. Zahrnuje čtyři různé specializační kurzy SSI. Po absolvování čtyř vybraných specializačních programů SSI a doložení 24 zaregistrovaných ponorů získá potápěč kromě certifikací za příslušné specializační programy SSI automaticky hodnocení na úroveň SSI Advanced Open Water Diver.

DOPORUČENÝ ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK

Rozhodli jsem se pro vás poskládat zvýhodněný balíček následujících specializací za zvýhodněnou cenu:

 • 1. SPECIALIZACE: Deep Diving (samostatná cena 4.490Kč)

Spousta překrásných potápěčských lokalit se nachází v hlubších vodách. Bez kvalitního kurzu je však potápění k nim riskantní. Kurz Deep Diving (Hloubkové potápění) vás připraví tak, abyste dokázali bezpečně a pohodlně plánovat a uskutečňovat ponory pod 18 metrů. Na konci kurzu Deep Diving získáte mezinárodně uznávanou certifikaci.

Podrobnosti k samostatnému kurz najdete ZDE.

 • 2. SPECIALIZACE: Night and Limited Visibility (samostatná cena 3.490Kč)

Účelem programu je poskytnout studentům znalosti a dovednosti, nezbytné pro bezpečné a komfortní potápění v noci nebo za zhoršené viditelnosti. Byla by škoda ukončovat ponory se západem slunce, neboť ve večerních a v nočních hodinách je v mořích jiná neopakovatelná atmosféra. Obsahem programu je naučit se správně vstupovat do vody a opět ji opouštět, využívat speciální výbavu a také jak správně komunikovat s potápěčským partnerem při ponorech v noci a za zhoršené viditelnosti. Po absolvování programu získáte certifikaci SSI Night Diving a Limited Visibility Specialty.

Podrobnosti k samostatnému kurz najdete ZDE.

 • 3. SPECIALIZACE: Enriched Air Nitrox (samostatná cena 3.490Kč)

V programu Enriched Air Nitrox (Potápění s obohacenou směsí: NITROX) se studenti naučí, jak správně naplánovat a bezpečně se potápět s dýchacími směsmi EAN Nitrox s vyšším obsahem kyslíku až do 40 %. Potápění s dýchacími plyny EAN Nitrox zvyšuje hranici dekomprese i bezpečnost potápěče a ve srovnání s používáním vzduchu zkracuje nezbytnou délku povrchového intervalu. Po absolvování programu získáte certifikaci SSI Enriched Air Nitrox 32% nebo 40%.

Potápění s nitroxem je populární třeba v Egyptě, v Dominikánské republice, v Mexiku a na mnoha jednotlivých bázích po celém světě. Bez odpovídajícího kurzu vám ale potápění s obohacenou směsí neumožní. Certifikace získaná v kurzu Enriched Air Nitrox vás zároveň opravňuje si nechat do láhve plnit nitrox.

Podrobnosti k samostatnému kurz najdete ZDE.

 • 4. SPECIALIZACE: Navigace (samostatná cena 3.490Kč)

Účelem programu je poskytnout studentům znalosti a dovednosti, nezbytné pro bezpečnou a jistou navigaci během ponoru. Dozvíte se, jak se orientovat s pomocí kompasu, jak používat přirozenou navigaci pod vodou, naučíte se správně odhadovat vzdálenost a získáte informace o základních navigačních postupech. Vyzkoušíte si také opustit a opět nalézt stanovený bod. Po absolvování programu získáte certifikaci SSI Navigation Specialty.

Podrobnosti k samostatnému kurz najdete ZDE.

Proč u Divers Plzeň?

 • Individuální přístup. Jeden instruktor učí maximálně 4 studenty najednou
 • Zkušení profesionální instruktoři.
 • Kvalitní výcvik bezpečnost je u nás na prvním místě. Dostanete přístup k online výukovým materiálům v propracovaném systému SSI. U nás bereme výcvik potápěčů vážně a na vlastní zodpovědnost. 
 • Jedním kurzem to u nás nekončí! Divers Plzeň pořádá pravidelně jednodenní i víkendové akce a potápěčské zájezdy pro členy svého klubu. A třeba přímo na těchto akcích si můžete pokračovat s navazujícími kurzy. Zároveň máte hned od začátku kurzu 10% slevu v našem potápěčském obchodě na Roudné v Plzni na veškeré potápěčské vybavení.

Průběh kurzu:

 • Teoretické lekce: 4 lekce, každá zhruba o délce 1,5 hodiny
 • Ponory v otevřené vodě: minimálně 5 ponorů
 • Maximální hloubka: 40 metrů
 • Přibližná délka trvání kurzu: 23 hodin

Termíny jednotlivých lekcí si domlouváte se svým instruktorem.

Délka jednotlivých lekcí záleží na vaší šikovnosti a domluvě s instruktorem. Teorii studujete individuálně a instruktor ji s vámi pak projde a případně vysvětlí jakékoli nejasnosti. Délka teoretických lekcí tedy závisí zejména na pečlivosti vaší přípravy.

Požadavky na kurz AOWD/Advanced Open Water Diver:

 • Minimální věk: 15 let
 • Minimální potápěčská certifikace: Open Water Diver

Pro získání závěrečného uznání  AOWD je nutné mít minimálně 24 zalogovaných ponorů, které je možné nasbírat i po dokončení jednotlivých specializací. AOWD status se vám v systému SSI ukáže po dosažení požadovaného počtu ponorů a zároveň dokončení čtyř vybraných specializací.

Zvýhodněná cena balíčku AOWD je 13.990 Kč (běžná cena 14.960 Kč)

ZAHRNUTO v ceně: 
 • zapůjčení potřebného vybavení (láhev, automatika, žaket, neopren, ploutve, maska, šnorchl, závaží) po celou dobu kurzu
 • elektronické studijní materiály v češtině nebo vámi vybraném jazyce
 • služby našeho instruktora
 • vystavení mezinárodní certifikace AOWD od SSI
 • malý dárek ke kurzu
 • doživotní sleva 10 % na nákup výstroje v našem kamenném obchodě Divers Plzeň
Podmínky k přečtení zde: GDPR
Místo pro vaše dotazy a informace