img-pag-stara_novalja-07

 

Chorvatsko (ostrov Pag – Stara Novalja) – ukončení sezony 2022 na Jadranu

Uzavírání sezóny v Chorvatsku

 

POZOR – omezení volných míst pro potápěče.

Dovolujeme si vás pozvat na každoroční akci, a tou je uzavírání české potápěčské základny a zakončení potápěčské sezóny na Jadranu.

AKCE ukončení sezóny se bude konat v sobotu  01.10.2022. A bude pečená uzená kýta, pivo, víno a další delikatesy zcela zdarma 👍.

  • VARIANTA A: Prodloužený víkend: 28.9.2022 (středa) – 02.10.2022 (neděle)

Cena této varianty (4 noci + 6 ponorů) je 7.690,- Kč.
Cena této varianty (4 noci) pro nepotápěče je 3.190,- Kč

 

A pro ty, co milují pivo, moře a potápění nabízíme možnost prodloužení pobytu…

  • VARIANTA B: 8 nocí a neomezené potápění včetně 2x AKCE Vylov si své Ožujsko + Uzavírání sezóny
  •  Součástí této varianty bude netradiční soutěž (27.9) ve hledání piva (Ožujsko) pod hladinou moře. Nejpilnější „lovec“, který vyloví největší počet piv, obdrží hodnotnou potápěčskou cenu.

Termín 24.9.2022 (sobota) – 02.10.2022 (neděle)

 

Cena této varianty (8 noci + neomezené ponory) je 12.990,- Kč.
Cena této varianty (8 noci) pro nepotápěče je 5.290,- Kč

——————————————————————————————————–

Pro rezervaci volejte +420 774 321 326 nebo pište na email  kamil@divers.cz.

Doprava není zahrnuta v ceně a je nutné si ji zajistit na vlastní náklady.

  • Při rezervaci pobytu je nutné uhradit zálohu ve výši 50% z ceny ubytování. Doplatek je splatný do 31.8.2022.
  • Bankovní spojení pro úhradu zájezdu: 1247869028/3030 (do poznámky uvést: Chorvatsko podzim22)
Kapacita je omezená. Dostupnost ubytování je nutné prověřit, místa se rychle plní, s rezervací proto neváhejte 

 

Místní potápěčské lokality:

Poblíž lokality se nachází spousta zajímavých potápěčských míst. Pro začátečníky je to například langustí zátoka, „Bazén“, lokalita uzavřená útesem, ale i spoustu míst pro zkušenější potápěče. 

Vozíky: 

Lokalita v zátoce vhodná jak pro začátečníky tak i pro pokročilé a zkušené potápěče. Nacházejí se zde velké důlní vozíky rozmístěné od hloubky 6 m až do hloubky cca 44 m. Zatím bylo nalezeno asi 7 vozíků (terén ještě zcela neprozkoumán a počet vozíků nejasný).

Jeskyně:

Ojedinělá lokalita vhodná pro pokročilejší a zkušené potápěče, kde se nachází malá jeskyně se vstupem v hloubce od 5 m do 7 m. Lze jím proplavat až ke vzduchové kapse. V blízkosti jeskyně se nachází krásně porostlý podmořský útes, který vyčnívá nad hladinu. Útes padá až do hloubky 54 m. Zde je možno vidět i černé gorgonie, vzácné houby a spousty ry8

Vrak Ruža:

Tato velmi atraktivní vzdálená lokalita je vhodná pro zkušené potápěče. Pro potápěče s nižší kvalifikací pouze za doprovodu. Jedná se o vrak nákladní dřevěné lodi s ocelovou konstrukcí o délce asi 30 m. Je situován na písečném dně v hloubce od 30 m (příď) do hloubky 50 m (záď, propeler). Za dobré viditelnosti lze vidět stěny krásných podmořských útesů vzdálené od vraku cca 35m. Lokalita je bohatá na podmořský život (humr, úhoř, ropušnice, chobotnice, rohovitky, trsovníky atd.). Tuto lokalitu nelze plnohodnotně odpotápět na jeden ponor (doporuč. min. 2 ponory).

Holubí jeskyně

Vzdálená lokalita vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené potápěče. Jeskyně začínající nad hladinou moře končí pod hladinou asi v 10 m. Východním směrem od jeskyně přechází terén na dlouhou stěnu útesu padající až do maximální hloubky 54 m (úhoř, porosty, gorgonie).

Podmořský výběžek“sv. Marka“

Vzdálená lokalita, která je velmi zajimavá svým tvarem tohoto velkého podmořského útesu. Útes vybíhá východním směrem do volného moře o délce cca 100 m a šířce cca 8 m a je lemován stěnami svažujícími se do hloubky 50 m. Je zde bohatý podmořský život, gorgonie. Na své si tu přijdou příznivci makrofografie, jelikož se zde nachází množství nahožábrých plžů. Na výběžku sv. Marka doporučujeme uskutečnit alespoň 2 ponory. Tato lokalita je vhodná i pro začátečníky, ale je nutný doprovod divemastera.

Vrak „Nicola Costa“

Lokalita pro zkušenější potápěče, terén od 8 m do max. hloubky 40 m. K torzu staré dřevěné plachetnice, které leží na písečném dně nás navede velká kotva vyčnívající z písku a její silný řetěz dlouhý asi 30 m. Zajímavý vrak už pro úctihodné stáří, kdy se potopení datuje asi 1. pol. 19. stol. Ponor pokračuje od vraku jižním směrem, kde zhlédneme stěny podmořského útesu sahajícího až do hloubky 50 m (květena a podmořský život).

Ostrov Triget (ostrov chobotnic)

Známý pod názvem jako „ostrov“. Terén vhodný pro začatečníky i zkušené potápěče (noční ponory). Severní strana útesu přechází ve stěnu svažující se až do max. hloubky 40 m, která je bohatá na porosty trsovníků a rohovitek, hub, druhy ryb a chobotnic. Ostrůvek lze celý odpotápět kolem dokola.

Lokalit je zde spoustu a v okolí jsou historická naleziště amfor. Při troše štěstí si tedy z dovolené odvezete zajímavou památku – střep staré amfory. 

Ubytování:

Ubytování bude zajištěno v apartmánovém domě. Komplex je vzdálen od potápěčské základny a moře cca 50 metrů. Větší apartmány (pro 2, 3, 4 a 6 osob) jsou vybaveny vlastní kuchyňkou, koupelnou a WC, včetně základního nádobí, vařiče a mini lednice. Dále jsou v nabídce 2 lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC. K dispozici vlastní parkoviště. Ve všech apartmánech je k dispozici klimatizace, topení a wi-fi připojení. 

Aktuální dostupnost ubytování je nutné prověřit.

Mírné středozemní podnebí je zárukou vašeho zaslouženého odpočinku a zajímavého potápění v Chorvatsku.