Bali – Tulamben a rodinná idylka

Vydejte se s Divers Direct objevovat nejrůznější potápěčské lokality, ale i překrásná místa souše Bali, a to v termínu výskytu měsíčníků. Plánování lokalit i doprovodného programu má na starosti náš týmový kolega, který na Bali pracoval, žil a potápěl se a díky tomu se můžete těšit na zájezd poskládaný z toho nejlepšího, co Bali nabízí. 

Tulamben je klidná vesnička na severovýchodním pobřeží Bali. Potápěči tu mohou mimo jiné zažít měsíčníky (Mola-Mola sunfish), kladivouny, pobřežní žraloky, karety anebo třeba žraloky velrybí. Místní biodiverzita a lokality dělají z Tulambenu jedno z nejlepších potápěčských míst na planetě. Dno je tvořeno černým lávovým pískem, který je perfektní pro podvodní fotografii. Svoje jedinečné zážitky tu můžete totiž doplnit třeba o noční ponor k vraku USAT Liberty, která klesla ke dnu (cca 30m) v roce 1963.

Zájezd je naplánovaný tak, aby si ho užili horliví potápěči, ale i celé rodiny s dětmi. Výlety do okolí nebudou nijak náročné a zvládnou je bez problémů i menší cestovatelé. Nepotápěči budou mít možnost užít si překrásné šnorchlování přímo u hotelového útesu nebo s námi vyrazit na potápěčské lokality, které jsou pro šnorchlování většinou vhodné a užít si tak jedinečné pohledy z hladiny. Resort nabízí spoustu doprovodných služeb a zážitků, takže ani nepotápěči se rozhodně nudit nebudou.

Termín: 2.pol. srpna 2021 (2 týdny)

Cena: od 60 000 Kč (dle zvolené varianty, upřesníme i v závislosti na aktuální ceně letenek)

V ceně: 

 • ubytování ve vybraném typu pokoje
 • polopenze (snídaně a večeře v resortní restauraci)
 • potápění
  • počet ponorů dle vybraného balíčku
  • zapůjčení láhve a závaží
  • plnění nitroxem zdarma
  • doprovod českého divemastera nebo instruktora na lokalitách
  • možnost samostatného potápění (v buddy týmu) bez průvodce na domácím útesu
 • výlety s průvodcem po ostrově dle vybraného balíčku
 • transfer z a na letiště – cesta na letiště spojená s výletem do Ubud monkey forrest a s prohlídkou rýžových teras
 • komplexní cestovní pojištění – léčebné výlohy do 3 milionů, pojištění zavazadel, odpovědnosti a storno (podrobnosti k pojištění vám rádi zašleme na vyžádání předem či spolu s detailními pokyny před odletem)

Kalkulaci ceny pro dítě vám rádi zašleme na vyžádání.

Varianty: 

A. Potápění Premium (23 ponorů/ 7 potápěčských dní) + 1 celodenní a 1 půldenní výlet

B. Potápění Easy (15 ponorů / 7 potápěčských dní) + 1 celodenní a 1 půldenní výlet

C. Nepotápěč Premium 5 výletů s průvodcem v ceně ( tj. 2 celodenní a 3 půldenní výlety)

D. Nepotápěč Easy (bez výletů)

* Jednotlivé ponory a výlety navíc si bude možné na místě dokoupit.

Varianty ubytování: 

Počet jednotlivých variant pokojů je omezený. Do přihlášky prosím napište variantu, kterou upřednostňujete a my vám potvrdíme její aktuální dostupnost.

1. Pokoje Superior

Klimatizovaný pokoj s manželskou nebo dvěma oddělenými postelemi a soukromou terasou nebo balkonem. Pokoj má vlastní koupelnu se sprchou s teplou vodou, součástí vybavení: ručníky, trezor.

2. Pokoje Deluxe

Klimatizovaný pokoj s manželskou nebo dvěma oddělenými postelemi a soukromou terasou, balkonem nebo venkovním posezením. V některých pokojích je také psací stůl. Pokoj má vlastní koupelnu se sprchou s teplou vodou, součástí vybavení: ručníky, trezor, lednice.

Potápění: 

Potápění na Bali, zejména lokality kolem Tulambenu patří mezi nejkrásnější potápěčské destinace světa. Potápěči si užívají místní korálové zahrady, zajímavé vraky i kouzelná podmořská stvoření. Vybrali jsme pro vás termín, ve kterém je na Bali možné spatřit i velmi vyhledávané měsíčníky (Mola-Mola)

Namátkou se můžete těšit na tyto lokality:

 • vrak lodi USAT Liberty (včetně nočního ponoru)
 • Amed (Amed Wall, Japanese Wreck, Gold Bay)
 • Gili Selang
 • Kubu Wreck
 • Crystal Bay

V balíčku Potápění Easy budou zařazeny ty nejzajímavější lokality s ohledem na to, aby vám zbylo dost času i na cestování po souši a odpočinek. Balíček Potápění Premium zahrnuje navíc neomezené potápění na domovském útesu u resortu, se třemi různými lokalitami na dosah.

V ceně potápění je zapůjčení láhve a závaží a pro zájemce s certifikací je Nitrox zdarma.

Výlety: 

Výlety a jejich rozpis upřesníme, jak se bude zájezd blížit. Těšit se ale můžete na výlety do buddhistických chrámů, vodních paláců a k působivým vodopádům.

Kromě balíčku Nepotápěč Easy mají všichni ostatní účastníci v ceně minimálně 1 celodenní a 1 půldenní výlet s průvodcem.

Kurzy: 

Vybrané lokality jsou ideální pro rozšíření vašich potápěčských dovedností. Díky široké škále různých lokalit nabízíme tyto následující kurzy:

 • Zkušební ponor – ukázka potápění s naším instruktorem*
 • kurz pro začátečníky Open Water Diver*
 • Specializační kurzy Nitrox (doporučujeme), Deep Diving (Hloubkové potápění), Noční potápění, Navigace, Vrakové potápění, Proudy a vlny, Potápění z lodi*
 • balíček Speciality Diver (2 specializace) nebo Advanced Open Water Diver-AOWD (4 specializace)**

*K zájezdu nabízíme 10% slevu z běžné ceny.

**Cenovou kalkulaci vám rádi připravíme na základě poptávky.

Strava: 

Ubytování budeme v resortních apartmánech v centru Tulambenu přímo u pláže. Čekají vás lehátka i hamoky a odpočinková zákoutí na pláži, u bazénu, v zahradě nebo na výsluní s překrásným výhledem na sopku Mount Aqung a na nekonečné moře. Kromě bazénu si můžete dopřát masáže a jiné procedury v resortním Spa&Wellness centru.

Když zrovna nebudete trávit čas na ponoru či na pláži, můžete si v resortu půjčit skútr a vyrazit objevovat blízké i vzdálenější okolí.

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze v resortní restauraci, která vám bude k dispozici po celou dobu pobytu. Restaurace má výhled na pláž, vybrané dobroty místní i mezinárodní kuchyně si tak můžete vychutnat u stolů s dokonalým výhledem.

Wifi síť je hostům k dispozici zdarma v pokojích i v restauraci. Počítejte ale s tím, že nemusí být vždy dokonale stabilní.

Rezervace a kontakt:

 • Nejprve je nutné vyplnit a zaslat nám přihlášku, kterou najdete ke stažení ZDE
 • Pro dokončení rezervace je nutné zaslat zálohu ve výši 20.000 Kč dle platebních údajů, které dostanete e-mailem po doručení vaší přihlášky.
 • Zároveň s přihláškou vám odešleme storno podmínky pro případ, že budete muset účast na zájezdu po zaplacení zálohy zrušit ze závažných důvodu.
 • Doplatek ceny zájezdu je nutné uhradit nejpozději do 1. 6. 2021

Zájezd je pořádaný pod záštitou cestovní kanceláře, je tedy pojištěný proti úpadku a splňuje veškeré zákonné požadavky pro tento typ zájezdů.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mailu kamil@divers.cz nebo na telefonu +420 774 321 326